במאמצי המתמשכים להגיש מחקרים מדעיים העוסקים בבעיות אבטחה ב- Battle Sports, פורסם מאמר קצר שפורסם לאחרונה על שיעור פציעות הפנים בקרב אגרוף, היאבקות כמו גם מתחרים לאומנויות לחימה.

המאמר, שכותרתו “הוספת עלבון לפציעה-ניתוח לאומי של פציעה בפנים הקשורה לספורט קרב” פורסם החודש ב- Annals of Otology, Rhinology כמו גם Laryngology.

החוקרים העריכו את מערכת המעקב הלאומית לפציעות אלקטרוניות (NEISS) לפגיעות בפנים מהיאבקות, אגרוף, כמו גם אומנויות לחימה המובילות למרחב החירום GO משנת 2008 עד 2013. אולי באופן אינטואיטיבי, גילה המחקר כי היאבקות, א ‘ ספורט לוחם מבלי להכות, הוביל לשיעור הגדול ביותר של פציעה בפנים הזקוק לגידול ב- ER עם שיעור פציעות של 120 פציעות לכל 100,000 משתתפים עם אגרוף כמו גם מתחרים לאומנויות לחימה הסובלים מפגיעות פנים בשיעור של פחות ממחצית המתאבקים.

המופשט המלא קורא כדלקמן:

תַקצִיר

יעדים/השערה: לצטט את שכיחות הלקוחות המספקים למחלקות חירום (EDS) לטראומת פנים שנגרמה ממעורבות בספורט קרב וכן להעריך דפוסי פציעות כמו גם דמוגרפיה של לקוחות.

שיטות: מערכת המעקב הלאומית לפגיעות אלקטרוניות (NEISS) הוערכה בגין פגיעות פנים מהיאבקות, אגרוף, כמו גם אומנויות לחימה המובילות ל- ED GOS משנת 2008 עד 2013. נותחו כניסות מתאימות למנגנון פציעה, מיקום, סוג, בנוסף למאפייני לקוח אחרים.

תוצאות: היו 1143 כניסות שהוצאו להערכה של 42 395 ED GOS משנת 2008 עד 2013. שיעורי הפציעות לאגרוף, אומנויות זוגיות, כמו גם היאבקות היו, בהתאמה, 44, 56, כמו גם 120 פציעות ל ג’רזי נבחרת אוסטרליה בכדורגל 100,000 משתתפים. גברים היוו את הרוב (93.7%). ריבוי פציעות כלל חריפות (46.0%), נענו על ידי שברים (26.2%) וכן שיחות/שחיקות (19.3%). שיעור השברים היה הגדול ביותר בקרב מתאגרפים (36.9%). בסך הכל, מנגנוני הפציעה האופייניים ביותר היו אגרוף, בעיטה, כמו גם דחיפות ראש.

מסקנות: המספר הניכר של ED GOs שנבע מטראומת פנים לספורט קרב, מה שמחזק את חשיבות ההיכרות עם דפוסי הפציעות ג’רזי נבחרת ערב הסעודית בכדורגל בקרב מומחים המנהלים טראומת פנים. מכיוון שפציעות רבות כוללות אנשים מתחת לגיל 19 למרות הנחיות המציעות לילדים כמו גם מתבגרים מונעים ספורט קרב, ממצאים אלה עשויים להיות מנוצלים לחינוך לקוחות וכן לעידוד השימוש בציוד מגן אישי. יתר על כן, דפוסי פגיעה שדווחו בניתוח זה עשויים לשמש תוספת ג’רזי ווטפורד לשיפור נטילת ההיסטוריה הרפואית וכן בדיקה גופנית.

שתף זאת:
טוויטר
פייסבוק

ככה:
כמו לטעון …

קָשׁוּר

הערכת המחקר-משתתפי ה- MMA עוסקים ב 22% -28% פגיעה בתחרות Rateaugust 20, 2016 ב”חקרי בטיחות ”
מחקר – הרבה יותר פגיעות ראש שתועדו מהיאבקות מאשר אגרוף כמו גם Artsaugust Martial 22, 2018 ב”לימודי בטיחות ”
הנחיות אחידות של MMA אפשרות לכאורה רבות לכאורה עבור ה- Commisionermay החדש של BC, 2012, 2012 “מעשה נציבות אתלטי לפני הספירה”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *