במאמצי המתמשך למחקרי בטיחות נייר העוסקים בספורט קרבי, פורסם מחקר שנערך לאחרונה בכתב העת הסעודי לרפואת ספורט המבקשת לברר את השכיחות של פציעות במתאגרפים ברמה הלאומית שהתרחשו במהלך ההתמודדות או האימונים.

במחקר, שכותרתו שכיחות הפציעות במתאגרפים תחרותיים: מחקר רטרוספקטיבי, חמישים וארבעה מתאגרפים גברים ברמה הלאומית התבקשו לדווח על פציעותיהם התרחשו בשנתיים האחרונות, כלומר מאוגוסט 2013 ועד יולי 2015. רק מתאגרפים פעילים גויסו ו

מהתוצאות הצביעו על כך שהמתאגרפים ספגו 7.59 פציעות בשנה בממוצע תוך כדי אימונים או התחרות. פגיעות ראש ופנים היו השכיחות ביותר ג’רזי גמבה אוסקה ו 61% מהמשתתפים דיווחו על פגיעה במעי הזעזוע בטווח השנתיים.

ביחס לשיעור זעזוע מוח המחקר שצוין כדלקמן –

הפגיעה השכיחה ג’רזי נבחרת שווייץ בכדורגל באזור הראש והפנים הייתה שפתון שפתיים. 81.48% מהמתאגרפים סבלו משקפי שפתיים. התכווצות עצם האף (61.12%), דימום חניכיים (61.12%) וזעזוע מוח מוחי (61.12%) הם השנייה הפגיעות השכיחות רבות באזור הראש והפונה. במחקר זה, אזור ראש ופנים הוא האתר הנפוץ ביותר של פציעה שעשוי להיות בגלל: היעדר משמר ראש, טכניקה שונה של אימונים, משקל האזיקים ושבץ בעצימות גבוהה. זעזוע מוח מוחי עלול להתרחש בגלל מכה אלימה לראש, צוואר או פלג גוף עליון הגורם למוח להחליק בכוח אל הקיר הפנימי של הגולגולת. בדרך כלל מתרחשות הקלות על העור כתוצאה מטראומה הגורמת ג’רזי בורוסיה דורטמונד לקרע של נימים. ניתוח מסד הנתונים עולה כי 10% מכלל הפציעות היו באזור העין

שתף זאת:
טוויטר
פייסבוק

ככה:
כמו לטעון …

קָשׁוּר

המחקר קורא לצורך הרבה יותר כיסוי ראש זעזועי ראש זעזועי זעזועי זעזועי זעזועי ראש אגרוף 3, 2021 ב”מחקרי בטיחות ”
MMA מביא לפגיעות רבות יותר בסך הכל מאשר אגרוף, אך פחות טראומה מוחית מדווחת על 5 ספטמבר, 2015 ב”מחקרי בטיחות “2015, 2015,” מחקרי בטיחות ”
אגרוף מקצועי דחק לאמץ סטנדרטים לאומיים אחידים לבטיחות מוחית 23, 2015 ב”לימודי בטיחות “

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *