כולם יודעים שצריכת כמויות מספקות של ויטמינים באמצעות התזונה שלהם היא דרך חשובה לשמור על בריאות כללית ולשמור על בניית השרירים ותהליכי שריפת השומן המתפקדים בצורה אופטימלית. אם אתה חסר רק בוויטמין יחיד, זה יכול להיות בעל השפעות שליליות על אלפי תהליכים שונים באופן מילולי בגופך. בעוד שכל ויטמין אינדיבידואלי ממלא תפקיד חשוב בתמונה הכוללת, יש אחד שבהחלט בולט בין השאר … במיוחד כשמדובר בצרכים הספציפיים של מפתח גוף אימונים קשה.

אני מדבר על ויטמין C המסיס במים; הוויטמין היחיד שאף מרים רציניים לא צריך להיות קצר עליו.

להלן 6 דרכים בהן צריכת ויטמין C מספקת תועיל לך בחדר הכושר ומחוצה לו …

1.) זהו נוגד חמצון רב עוצמה.

כאשר חמצן משלב עם תרכובות אחרות כתוצאה מפעילות גופנית אינטנסיבית ותהליכי גוף טבעיים, הוא יכול ליצור את מה שמכונה “רדיקלים חופשיים”. רדיקלים חופשיים הם מוצרי פסולת מטבולית התוקפים תאים, ממברנות תאים משתנים והם נקשרו גם למחלות רבות כמו סרטן וסוכרת.

נוגדי חמצון נלחמים נגד רדיקלים חופשיים על ידי מניעת היווצרותם מלכתחילה, או על ידי תפס ונטרול השפעותיהם. באמצעות השפעותיו כנוגד חמצון, ויטמין C מגן על הגוף מפני נזק רדיקלי חופשי.

2.) זה מדכא את ייצור הקורטיזול.

קורטיזול הוא הורמון קטבולי רב עוצמה המופעל כתוצאה ממתח, הן מהאימונים שלך והן מחיי היומיום. קורטיזול ממריץ את פירוק רקמת השריר לשימוש כאנרגיה, מגביר את אחסון השומן (במיוחד באזור הבטן), פוגע בחומר המזין לשאת לשרירים ומעכב את התאוששות השרירים בין האימונים.

נראה כי ויטמין C משפיע מדידה על הפחתת הפרשת הקורטיזול בגוף.

3.) הוא מסייע בהיווצרות הורמוני סטרואידים.

אחד הגורמים המגבילים העיקריים שקובעים כמה שרירים אדם יכול לבנות הוא רמות ההורמונים האנבוליים הטבעיים שלהם. ויטמין C מסייע בהיווצרות הורמונים אלה.

4.) זה משפר את ספיגת הברזל.

ברזל הוא זה שמאפשר לחמצן להיקשר להמוגלובין בדם, המועבר אז לשרירים כדי לשפר את הביצועים. רמות ברזל נמוכות יפחיתו את כמות המשקל שאתה יכול להרים בחדר הכושר וכמה זמן אתה מסוגל לשמור על רמת אינטנסיביות גבוהה במהלך האימונים שלך.

5.) זה מגביר את שלמות מערכת החיסון.

אלה העוקבים אחר תוכנית אימונים אינטנסיבית צריכים תמיד להיות מודאגים בשמירה על תפקוד מערכת החיסון שלהם ברמות אופטימליות. זה יעזור לך למנוע מחלה ולשמור על רמות הביצועים המובילות לאורך כל השבוע.

6.) זה מפחית את כאב השרירים.

כאשר נלקח קרוב לאימונים, הוכח כי ויטמין C מפחית את כאבי השרירים בימים שלאחר אימון. אמנם אין לזה באמת השלכות פיזיולוגיות חיוביות ישירות, אך זה יכול להועיל למי שיעדיף לחסל את הכאבים העמוקים שלרוב מורגשים בשרירים בעקבות אימון קשה.

כעת צריך להיות ברור כי צריכת כמויות נאותות של ויטמין C בכל יום היא חלק חשוב במקסום התוצאות מהתוכנית שלך, ג’רזי מונטריי בין אם המטרה שלך היא לבנות שרירים או לשרוף שומן.

הקצבה היומית הממליצה לוויטמין C היא רק 60 מג, עם זאת, זהו קו הנחיה המופיע עבור אנשים יומיומיים ממוצעים ולא לספורטאים באימונים קשים. מי שעוקב אחר בניין שרירים אינטנסיבי ו/או תוכנית שריפת שומן ידרוש כמובן כמויות גבוהות בהרבה.

על הצד המפואר, ישנם מי שממליץ ליטול “מינון מגה” של ויטמין C. למרות שוויטמין C הוא מסיס במים (כלומר הגוף יכול פשוט לשטוף עודף דרך הזיעה והשתן), מינון המגה אינו טבעי לשלנו ביוכימיה ויכולה להפריע לתפקודים גופניים חשובים אחרים.

כל הדברים הנחשבים, הייתי ממליץ לצרוך ויטמין C בצורה משלימה בטווח של 500 מג -1500 מג”ג מדי יום, הפרוס על פני 2-3 מנות.

נסה לקחת מנה אחת בבוקר, ואחרת עם הארוחה שלך לפני האימון. מרבית המולטי ויטמינים יכילו מנה קטנה של ויטמין C בטווח של 50-200 מג, כך שרכישת תוסף ויטמין C נפרד הוא בדרך כלל הדרך הטובה ביותר ללכת.

אתה יכול גם להכות את צריכת הוויטמין C היומית שלך על ידי הגדלת צריכת המזונות הטבעיים שלך כמו עגבניות, תפוחים, תפוזים ופלפלים ג’רזי מונקו אדומים/ירוקים.

אמנם סביר להניח שלא תבחין בהשפעות מיידיות להתקדמות בשורה התחתונה כתוצאה פשוטה של תוסף ויטמין C, אך זה עדיין יכול וצריך להיות חלק מתכנית כוללת יעילה שתמקסם את התוצאות שלך לטווח הארוך.

* מאמר זה בלעדי ל- IronMagazine.com, רבייה בכל צורה שהיא ללא הסכמה מוקדמת אסורה בהחלט.

למידע נוסף על תזונה נאותה לשריפת שומן, כולל הנושאים של צריכת קלוריות, חלבון, שומנים, תדר ארוחות, ארוחות ComBination ועוד, עיין באתר www.howtoburnfat.com. אתה יכול להירשם למסלול הדוא”ל החינמי שלי לשריפת שומן בת 6 חלקים ולקבל גישה מיידית לתוכנית המהפכת הגוף הידועה שלי, “מערכת טרנספורמציה של גוף דיל ריאל”.

תפסיק לבזבז את זמנך, מאמץ וכסף על B.S. “תוכניות לירידה במשקל נס” שאינן מספקות תוצאות! למד את האמת הכנה שנחשף על ידי מומחה לאובדן שומן אמיתי ולבסוף התחל לראות את ההתקדמות המהירה בשריפת השומן המגיעה לך …

סוף ג’רזי פיינורד סוף חשוף! שון נלוואניג ‘מפוצץ את המכסה מתעשיות הגלולות לירידה במשקל ותזונה כדי לחשוף את האמת הכנה והחסרת משוא פנים על שריפת שומן, בניית שרירים והגברת רמות הבריאות והאנרגיה שלך בבטחה ובאופן טבעי. הגוף הרזה והמהמם שמגיע לך הוא רק כמה לחיצות משם … לחץ כאן לקרוא עוד עכשיו ולקבל דוח חינם!

_______________________________________________________________________________

שון נלווניג ‘הוא מומחה פיתוח גוף וכותב של ספר אלקטרוני פיתוח גוף נמכר ביותר: שריר הבניין האמת. תוכל למצוא מידע נוסף על ידי ביקור באתר האינטרנט שלו:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *